Z akcijo se odzivamo na tradicionalno nizko volilno udeležbo na državnozborskih volitvah v Sloveniji. Skupaj z drugimi članicami civilne iniciative Glas ljudstva bomo k udeležbi na volitvah spodbujali posameznike in posameznice iz vseh starostnih skupih in vseh okolij, ne glede na spol, etnično pripadnost, vero ali katerokoli drugo osebno značilnost. V okviru kampanje bomo izpostavljali teme, povezane z obrambo vrednot EU, npr. ohranjanje planeta in varovanje okolja, solidarnost, socialno državo, krepitev pravne države, svobodo medijev, zavzemanje za mir in mirno sobivanje. Od kandidatk_ov za poslanke_ce bomo zahtevali, da se do določenih tem in vprašan opredelijo, volivce_ke pa bomo spodbujali, da glasujejo informirano, v skladu s svojimi vrednotami in da ne nasedajo propagandi in nastopaštvu, pač pa se dejansko poglobijo v programe, obljube, pa tudi pretekla dejanja posameznih strank, preden jim zaupajo svoj glas.

V sklopu kampanje bomo obiskali šest krajev na različnih koncih države in organizirali soočenje strank oz. kandidatnih list v javnem prostoru. S tem bomo volivkam_cem ponudili možnost, da kandidatkam_om pogledajo v oči in jim postavijo relevantna vprašanja.

 

KONTAKTNA OSEBA NA SLOVENSKI FILANTROPIJI: Katarina Rotar, katarina.rotar@filantropija.org

TRAJANJE PROJEKTA: 1. 12. 2025 – 31. 3. 2026

FINANCER PROJEKTA: Evropska komisija, program CERV – Impact for Values

»Financirano s strani Evropske unije. Izražena stališča in mnenja so zgolj stališča in mnenja avtorja(-ev) in ni nujno, da odražajo stališča in mnenja Evropske unije ali Evropske izvajalske agencije za izobraževanje in kulturo (EACEA). Zanje ne moreta biti odgovorna niti Evropska unija niti EACEA.«

Impact4values
  • Cara Mengekstrak Domain dari URL di Notepad++
  • WordPress CMS Checker
  • slot gacor