Kljub epidemiji smo na Slovenski filantropiji še vedno aktivni: ali od doma, ali na terenu, ali v pripravljenosti – vedno mislimo na tiste v stiski in tiste, ki lahko ponudijo pomoč. Seveda ob tem upoštevamo vsa varnostna in zdravstvena priporočila!
- Prostovoljci nudijo prevoze delavcev v ljubljanske domove za starejše. Od 31. 3. do 10. 5., se pravi v 41 dneh, je 61 prostovoljcev opravilo 1.152 prevozov 43 zaposlenih iz ljubljanskih Domov za starejše. Vsem res najlepša iskrena hvala!. Oglejte si prispevek na RTVSlo.
- Zaradi povečanih stisk ljudi smo reorganizirali projekt razdeljevanja viškov hrane in iz Ljubljane prakso prenesli še v druge slovenske kraje. Dodali smo že Mursko Soboto, Črnomelj, Logatec, Lesce, Metliko, Vrhniko in Maribor, viške dostavljamo tudi v novo začasno zavetišče za brezdomce v Ljubljani. Trenutno nam donacije hrane prispevajo trgovine Hofer, v mesecu aprilu pa smo hrano delili skoraj 1.000 uporabnikom po celi Sloveniji.
- Prostovoljci in zaposleni v naših poslovnih enotah, Hišah Sadeži družbe, šivajo pralne zaščitne maske za naše prostovoljce in uporabnike. Do sedaj so jih v Žalcu, Logatcu, Metliki, Črnomlju in Murski Soboti zašili že 1.100.
- Hodimo po manjših nujnih opravkih – v lekarno, trgovino in na pošto – za uporabnike Prostovoljskega servisa.
- Ob začetku razglašene epidemije smo z navodili pomagali občinam in javnim zavodom (Domovi za starejše) pri vključevanju prostovoljcev.
- UKC Ljubljana smo povezali s študenti medicine, člani Zveze študentov medicine Slovenije, ki so jim na pomoč priskočili kot prostovoljci. Prostovoljci skrbijo, da transport bolnikov z dvigalom v sklopu Heliporta poteka varno in brez zastojev.
- Naši prostovoljci v vseh naših poslovnih enotah izvajajo učno pomoč otrokom preko digitalnih platform in aplikacij.
- Naši uporabniki, obiskovalci Dnevnega centra za migrante, so v vlogi prostovoljcev in prostovoljk izvedli čistilno akcijo okolice Doma za starejše v Ljubljani. S pomočjo koordinatorja so očistili ves plevel med potkami in obrezali malo morje grmičevja, ki je že oviralo promet okoli Doma.
- Ambulanta s posvetovalnico za osebe brez zdravstvenega zavarovanja v času epidemije deluje, glede na razmere, s spremenjenim delovnim časom. Uporabnikom /pacientom smo na voljo vsak delovni dan od 10.00 do 12.00. Sicer pa na telefon: 01/437 20 10, 01/437 91 82 in 041/651 308. In seveda po elektronski pošti: alenka.ugrin-vatovec@filantropija.org. Vabimo, da uporabniki/pacienti pred obiskom ambulante prej pokličejo. S tem želimo, zaradi varnosti vseh, omejiti stike na najnujnejše. Več si lahko preberete v Delovem članku.
- Pripravljamo videovsebine za izobraževanja prostovoljcev, ki se vključujejo v prostovoljstvo v času epidemije. Med temi je pomembno Uvodno e-izobraževanje za prostovoljce, ki jih na zgoščen in učinkovit način opremi z ustreznimi znanji, da lahko v tem času nudijo kvalitetno pomoč na terenu.
- Orientacijski program izvajamo prek spleta.
- Zaposleni v našem Dnevnem centru za migrante v Ljubljani in Mariboru za uporabnike organizirajo aktivnosti kot so učne ure angleščine, debate o filmih in druženja preko aplikacije ZOOM, zalagajo jih tudi z najnovejšimi informacijami o korona virusu v angleščini in drugih jezikih.
Za vse dodatne informacije glede pomoči uporabnikom se lahko obrnete na Primoža Jamška, 041 654 726, primoz.jamsek@filantropija.org.