V aprilu so mladoletniki brez spremstva svoj prosti čas preživeli izjemno aktivno – med učenjem, ustvarjanjem, športom in povezovanjem z lokalno skupnostjo.
Vsak delovni dan je bil namenjen učenju slovenščine, kjer so z veliko vneme spoznavali nov jezik – tudi skozi zabavne igre, kot so vislice v slovenščini Tisti, ki obiskujejo program opismenjevanja, pa so pridno delali domače naloge. Angleščina in računalniško opismenjevanje ostajata priljubljeni aktivnosti, saj predstavljata pomembno orodje za vključevanje v novo okolje.
Praznično vzdušje so začutili ob barvanju velikonočnih jajc, pokušini potice in spoznavanju slovenskih praznikov. Na likovni delavnici so s pomladnimi motivi izrazili svojo ustvarjalnost, s papirnatimi rožami pa okrasili stopnišče namestitvenega centra.
Skupaj z otroki iz Vrtca Postojna so na sprehodu ob reki Pivki spuščali papirnate in lesene ladjice, sicer pa so skozi številne sprehode spoznavali Postojno in njene znamenitosti.
Športno so bili zelo dejavni – obiskovali so nogometne treninge pri NK Proteus, zahajali v fitnes, eden izmed fantov pa se je redno udeleževal treningov gimnastike v ŠD Sokol Bežigrad v Ljubljani. Na bowlingu smo se zabavali in se še dodatno povezali, na odbojkarskem turnirju v Ljubljani (ob Dnevu za spremembe, ki ga je organizirala Slovenska filantropija) pa uspešno sodelovali kot mešana ekipa skupaj z Young Caritas Slovenia in Amnesty International.
Brez kuharske delavnice tudi ta mesec ni šlo – spekli smo čudovito torto za praznovanje rojstnega dne naše mladoletnice. Dneve so si krajšali z namiznim nogometom, namiznim tenisom in družabnimi igrami – tudi skupaj z mladimi Ukrajinci iz soseščine. Tako smo stkali nova prijateljstva in gradili mostove med kulturami.
Iskrena hvala vsem sodelujočim in podpornikom, ki s svojim prispevkom omogočate te dragocene trenutke povezovanja, učenja in osebne rasti!
Objava je del projekta Psihosocialna pomoč in prostočasne aktivnosti za mladoletnike brez spremstva, ki je financiran s strani Evropske unije preko Sklada za azil, migracije in vključevanje (AMIF) ter Urada za oskrbo in integracijo migrantov Republike Slovenije.
Projekt je namenjen izvajanju podpore mladoletnikom brez spremstva, nastanjenim v kapacitetah Urada za oskrbo in integracijo migrantov. Cilj je izvedba prostočasnih in izobraževalnih aktivnosti, ki spodbujajo njihov osebnostni razvoj in potenciale ter spodbujanje njihove integracije v lokalno kot tudi širšo slovensko okolje.