Prvič smo svoja vrata obiskovalcem odprli konec februarja 2014. Obiskovalci Hiše se udeležujejo različnih brezplačnih vsebin, od jutranjih vadb do tečajev tujih jezikov, kuharskih, računalniških in ustvarjalnih delavnic, tečajev šivanja in pletenja, potopisnih predavanj, učne pomoči za osnovnošolce, usposabljanj za prostovoljce in različnih dogodkov v okviru Slovenske filantropije (Dan za spremembe, Nacionalni teden prostovoljstva, Festival migrantskega filma..). Poleti in v času šolskih počitnic pa za najmlajše v Hiši organizirajo celodnevno poučno in zabavno počitniško varstvo in počitniške delavnice z zanimivimi gosti. V petih letih delovanja je 150 prostovoljcev opravilo skoraj 7000 ur prostovoljnega dela in izvedlo več kot 4000 brezplačnih delavnic, dogodkov in aktivnosti, ki se jih je udeležilo skoraj 12.000 ljudi vseh generacij.

Vabimo vse starejše in mlajše, babice, dedke, starše, osnovnošolce in srednješolce ter študente, da se nam pridružite, bodisi kot obiskovalci bodisi kot prostovoljci, da se kaj novega naučite oz. to znanje podate naprej, spoznate nove prijatelje, ostanete vitalni tudi v starosti, opravite dobro delo in pomagate drugim in skupnosti saj s tem skupaj krepimo medgeneracijsko solidarnost.

Hiša je odprta:

Od ponedeljka do petka od 08:00 do 18:00

PE Slovenske Filantropije Žalec
Hiša Sadeži družbe Žalec

Naslov: Hmeljarska ulica 3, 3310 Žalec
Vodja hiše: dr. Barbara Lužar, strokovna vodja
hisa-zalec@filantropija.org,
barbara.luzar@filantropija.org
051 669 714

Ta mesec v HSD Žalec

MAREC 2020

Nedelja,  1. 3. 2020

  • 18.00 JOGA ZA DRUŽINE (Jasna Mikola)

Ponedeljek 2. 3. 2020

  • 09.00  URICE PLETENJA (Marjeta Hudovernik)
  • 12.00 RAČUNALNIŠKA DELAVNICA (Rok Sodržnik in Martin Puhek)
  • 14.00 UČNA POMOČ

Torek, 3. 3. 2020

  • 09.00 FALUN DAFA, QI GONG IN MEDITACIJA (Žiga Požun)
  • 14.00 UČNA POMOČ
  • 18.00 VZPOSTAVLJANJE RAVNOVESJA MISLI, ČUSTEV IN TELESA (izkustvena delavnica, Mitja Jurkovnik, Barbara Lužar)

Sreda, 4. 3. 2020

  • 08.30 TELOVADBA: okrepimo hrbtenico, zaprta skupina (Tanja Čater)
  • 10.00  URICE PLETENJA (Marjetja Hudovernik)
  • 10.30 KUHARSKA DELAVNICA: vegi jedi (Zinka Drev)
  • 14.00 UČNA POMOČ
  • 17.00 NEMŠČINA: zaprta skupina (Marija Šuster)
  • 18.00 ANGLEŠČINA: zaprta skupina (Natalija Štefančič)

Četrtek, 5. 3. 2020

  • 09.00 VAJE ZA HRBTENICO, JOGA (Alenka Tabor)
  • 11.00 VZPOSTAVLJANJE RAVNOVESJA MISLI, ČUSTEV IN TELESA (izkustvena delavnica, Mitja Jurkovnik, Barbara Lužar)
  • 14.00 UČNA POMOČ
  • 18.00 JOGA (Jasna Mikola)

Petek, 6. 3. 2020

  • 09.00 NORDIJSKA HOJA (Milena Šah Koren)
  • 10.00 KUHARSKA DELAVNICA (Marjana in Jože Glinšek)
  • 10.00 SEM ZADOVOLJEN – SEM BOGAT (Martina Kumer)
  • 16.45 ŠPANŠČINA: zaprta skupina (Anja Cimperman)

Sobota, 7. 3. 2020

  • 08.30  JOGA ZA STAREJŠE (Jasna Mikola) 

Nedelja , 8. 3. 2020

  • 18.00 JOGA ZA DRUŽINE (Jasna Mikola)

Ponedeljek, 9. 3. 2020

  • 09.00  URICE PLETENJA (Marjeta Hudovernik)
  • 14.00 UČNA POMOČ

Torek, 10. 3. 2020 

  • 09.00 FALUN DAFA, QI GONG IN MEDITACIJA (Žiga Požun)
  • 14.00 UČNA POMOČ
  • 18.00 VZPOSTAVLJANJE RAVNOVESJA MISLI, ČUSTEV IN TELESA (izkustvena delavnica, Mitja Jurkovnik, Barbara Lužar)

Sreda, 11. 3. 2020

  • 08.30 TELOVADBA: okrepimo hrbtenico, zaprta skupina (Tanja Čater)
  • 10.00  URICE PLETENJA (Marjeta Hudovernik)
  • 10.30 KUHARSKA DELAVNICA: vegi jedi (Zinka Drev)
  • 14.00 UČNA POMOČ
  • 17.00 NEMŠČINA: zaprta skupina (Marija Šuster)
  • 18.00 ANGLEŠČINA: zaprta skupina (Natalija Štefančič)

Četrtek, 12. 3. 2020

  • 09.00 VAJE ZA HRBTENICO, JOGA (Alenka Tabor)
  • 11.00 VZPOSTAVLJANJE RAVNOVESJA MISLI, ČUSTEV IN TELESA (izkustvena delavnica, Mitja Jurkovnik, Barbara Lužar)
  • 14.00 UČNA POMOČ
  • 17.00 BREZPLAČNA PRAVNA POMOČ (Drago Teržan)
  • 18.00 JOGA (Jasna Mikola)

Petek, 13. 3. 2020

  • 09.00 NORDIJSKA HOJA (Milena Šah Koren)
  • 14.00 KUHARSKA DELAVNICA(Marjana in Jože Glinšek)
  • 16.45 ŠPANŠČINA: zaprta skupina (Anja Cimperman)

Sobota, 14. 3. 2020

  • 08.30  JOGA ZA STAREJŠE  (Jasna Mikola)

Nedelja,15. 3. 2020

  • 18.00 JOGA ZA DRUŽINE (Jasna Mikola)

Ponedeljek, 16. 3. 2020

  • 09.00  URICE PLETENJA (Marjeta Hudovernik)
  • 12.00 RAČUNALNIŠKA DELAVNICA (Rok Soderžnik in Martin Puhek)
  • 14.00 UČNA POMOČ

Torek, 17. 3. 2020 

  • 09.00 FALUN DAFA, QI GONG IN MEDITACIJA (Žiga Požun)
  • 14.00 UČNA POMOČ
  • 18.00 VZPOSTAVLJANJE RAVNOVESJA MISLI, ČUSTEV IN TELESA izkustvena delavnica (Mitja Jurkovnik, Barbara Lužar, Birman Shrestha – ZVOČNI GONGI)

Sreda, 18. 3. 2020

  • 08.30 TELOVADBA: okrepimo hrbtenico, zaprta skupina (Tanja Čater)
  • 10.00  URICE PLETENJA (Marjeta Hudovernik)
  • 10.30 KUHARSKA DELAVNICA: vegi jedi (Zinka Drev)
  • 14.00 UČNA POMOČ
  • 17.00 NEMŠČINA: zaprta skupina (Marija Šuster)
  • 18.00 ANGLEŠČINA: zaprta skupina (Natalija Štefančič)

 Četrtek, 19. 3. 2020

  • 09.00 VAJE ZA HRBTENICO IN JOGA (Alenka Tabor)
  • 14.00 UČNA POMOČ
  • 18.00 JOGA (Jasna Mikola)

Petek, 20. 3. 2020

  • 09.00 NORDIJSKA HOJA (Milena Šah Koren)
  • 14.00 KUHARSKA DELAVNICA (Marjana in Jože Glinšek)
  • 16.45 ŠPANŠČINA: zaprta skupina (Anja Cimperman)

Sobota, 21. 3. 2020

  • 08.30  JOGA ZA STAREJŠE (Jasna Mikola)

Nedelja, 22. 3. 2020

  • 18.00 JOGA ZA DRUŽINE (Jasna Mikola)

Ponedeljek, 23. 3. 2020

  • 09.00  URICE PLETENJA (Marjeta Hudovernik)
  • 14.00 UČNA POMOČ

Torek, 24. 3. 2020 

  • 09.00 FALUN DAFA, QI GONG IN MEDITACIJA (Žiga Požun)
  • 14.00 UČNA POMOČ

Sreda, 25. 3. 2020

  • 08.30 TELOVADBA: okrepimo hrbtenico, zaprta skupina (Tanja Čater)
  • 10.00  URICE PLETENJA (Marjeta Hudovernik)
  • 10.30 KUHARSKA DELAVNICA: vegi jedi (Zinka Drev)
  • 14.00 UČNA POMOČ
  • 17.00 NEMŠČINA: zaprta skupina (Marija Šuster)
  • 18.00 ANGLEŠČINA: zaprta skupina (Natalija Štefančič)

Četrtek, 26. 3. 2020

  • 09.00 VAJE ZA HRBTENICO IN JOGA (Alenka Tabor)
  • 14.00 UČNA POMOČ
  • 18.00 JOGA (Jasna Mikola)

Petek, 27. 3. 2020

  • 09.00 NORDIJSKA HOJA (Milena Šah Koren)
  • 14.00 KUHARSKA DELAVNICA (Marjana in Jože Glinšek)
  • 16.45 ŠPANŠČINA: zaprta skupina (Anja Cimperman)

Sobota, 28. 3. 2020

  • 08.30  JOGA ZA STAREJŠE  (Jasna Mikola)

Nedelja, 29. 3. 2020

  • 18.00 JOGA ZA DRUŽINE (Jasna Mikola)

Ponedeljek, 30. 3. 2020

  • 09.00  URICE PLETENJA (Marjeta Hudovernik)
  • 14.00 UČNA POMOČ

Torek, 31. 3. 2020 

  • 09.00 FALUN DAFA, QI GONG IN MEDITACIJA (Žiga Požun)
  • 14.00 UČNA POMOČ
  • 18.00 VZPOSTAVLJANJE RAVNOVESJA MISLI, ČUSTEV IN TELESA izkustvena delavnica (Mitja Jurkovnik)
Slovenska filantropija