Prvič smo svoja vrata obiskovalcem odprli 29. septembra 2009. Obiskovalci Hiše se udeležujejo različnih brezplačnih vsebin: tečajev tujih jezikov, kuharskih, računalniških in ustvarjalnih delavnic, delavnic šivanja, potopisnih predavanj; v Hiši nudimo tudi brezplačne učne pomoči za osnovnošolce, organiziramo prostovoljski servis in usposabljanja za prostovoljce. V času šolskih počitnic izvajamo poučne in zabavne počitniške tabore in delavnice. V desetih letih delovanja je preko 380 prostovoljcev opravilo preko 30.000 ur prostovoljnega dela in izvedlo več kot 10.000 brezplačnih delavnic, dogodkov in aktivnosti, ki se jih je udeležilo okoli 10.000 različnih ljudi, skupaj pa so opravili preko 55.000 obiskov.

Vabimo ljudi vseh generacij, starejše in mlajše, babice, dedke, starše, osnovnošolce in srednješolce ter študente, da se nam pridružite, bodisi kot obiskovalci bodisi kot prostovoljci, da se kaj novega naučite oz. to znanje podate naprej, spoznate nove prijatelje, ostanete vitalni tudi v starosti, opravite dobro delo in pomagate drugim in skupnosti saj s tem skupaj krepimo medgeneracijsko solidarnost in so-ustvarjamo pozitivno klimo v družbi.

Hiša je odprta:

Od ponedeljka do petka od 8.00 do 19.00

PE Slovenske filantropije Murska Sobota
Hiša Sadeži družbe Murska Sobota
Naslov: Ulica Štefana Kovača 20, 9000 Murska Sobota
Vodja hiše: mag. Darko Krajnc, strokovni vodja
hisa-ms@filantropija.org,
darko.krajnc@filantropija.org
02 5300 700
031 748 412

Ta mesec v HSD Murska Sobota

MAREC 2020

Nedelja, 1. 3. 2020

  • ob 19.00: TEHNOLOGIJE UPRAVLJANJA PO UČENJU dr. GRIGORIJA GRABOVOJA (Katarina Sluga)

Ponedeljek, 2. 3. 2020

  • 9.00 – 11.00: NORDIJSKA HOJA – ZDRAV DUH V ZDRAVEM TELESU (Ljubica Zadravec)
  • ob 9.00: MERJENJE KRVNEGA TLAKA (Milena Stropnik, Ivanka Vučak)
  • 17.00 – 19.00: JEDRNA CELIČNA PREOBRAZBA – obvezne prijave (Tomaž Flegar)
  • ob 17.00: ALKOHOL – SKUPINA ZA SAMOPOMOČ (Milan Osterc)
  • ob 19.00: TRANSMISIJSKA MEDITACIJA (Matejka Ošlaj)

Torek, 3. 3. 2020

  • ob 10.00: CHILI CON CARNE (Jože Vincetič)
  • ob 11.30: RUŠČINA – začetni tečaj (Tatiana Fedulina)
  • ob 17.00: DELAVNICA O NEGI SUHE, OBČUTLJIVE, ATOPIJSKE KOŽE (Društvo AD)
  • ob 18.00: BRUNO GRONING – ODRASLI (Angela Slamek) – na tri tedne

Sreda, 4. 3. 2020

  • 12.00 – 14.00: NEMŠČINA ZA 3. ŽIVLJENJSKO OBDOBJE in MEDICINSKO OSEBJE (Cvetka Kovač)
  • ob 15.30: RUŠČINA – začetni tečaj (Tatiana Fedulina)

Četrtek, 5. 3. 2020

  • 9.00 – 11.00: NORDIJSKA HOJA – ZDRAV DUH V ZDRAVEM TELESU (Ljubica Zadravec)
  • ob 11.00: ITALIJANSKA KUHINJA – priprava italijanskih testenin in brusket (Luigi Fiorillo) – delavnica poteka v angleškem jeziku
  • ob 16.00: ITALIJANŠČINA (Ana Dick)
  • ob 17.00: DELAVNICA (IZKLJUČNO) ZA ŽENSKE (Petra Jovanovska)

Petek, 6. 3. 2020

  • ob 14.00: TAROK (Dominik Golob)
  • ob 14.00: TRENING SOCIALNIH VEŠČIN ZA OSEBE, KI POVZROČAJO NASILJE (DNK)
  • ob 16.00: NEMŠČINA ZA OTROKE (Tanja Huber)
  • ob 17.00: LIMFATSKA (SAMO)MASAŽA IN RAZSTRUPLJANJE TELESA (Jean Frumen, Goran Škrilec)
  • ob 19.00: PING PONG – igranje namiznega tenisa (Dean Horvat, Borut Miklus)

Ponedeljek, 9. 3. 2020

  • 9.00 – 11.00: NORDIJSKA HOJA – ZDRAV DUH V ZDRAVEM TELESU (Ljubica Zadravec)
  • ob 10:00: OCVERKOVE POGAČE (Ana-Marija Banfi)
  • ob 17.00: UŽITNE IN STRUPENE GOBE – prinesite sveže gobe (Milan Kelhar)
  • 17.00 – 19.00: NAŠA RESNIČNA NARAVA (predavanje) – obvezne prijave (Tomaž Flegar)
  • ob 19.00: TRANSMISIJSKA MEDITACIJA (Matejka Ošlaj)

Torek, 10. 3. 2020

  • ob 9.00: SESTANEK UPOKOJENIH MEDICINSKIH SESTER – skupina za samopomoč (Daniela Mörec)
  • ob 11.30: RUŠČINA – začetni tečaj (Tatiana Fedulina)
  • ob 17.00: BREZPLAČNO UČENJE ANGLEŠČINE PREKO EU PROJEKTA TOURENG (Breda Dular)
  • ob 18.00: KAKO ŽIVETI V STANJU SREČE RADOSTI IN VESELJA (Breda Dular)

Sreda, 11. 3. 2020

  • ob 9.30: GLASBENA DELAVNICA – ljudska pesem (Marjana Škrilec)
  • ob 10.00: GREGORJEVO V HIŠI SADEŽI DRUŽBE – PEČEMO PTIČKE IZ TESTA (Albina Hajdinjak)
  • ob 15.30: RUŠČINA – začetni tečaj (Tatiana Fedulina)

Četrtek, 12. 3. 2020

  • 9.00 – 11.00: NORDIJSKA HOJA – ZDRAV DUH V ZDRAVEM TELESU (Ljubica Zadravec)
  • ob 16.00: ITALIJANŠČINA (Ana Dick)
  • ob 17.00: DELAVNICA (IZKLJUČNO) ZA ŽENSKE (Petra Jovanovska)
  • ob 16.00: BRANJE S SIMBOLI IZ TAROT KART (Breda Dular)
  • ob 17.30: NAUČIMO SE TEHNIKE IZVORNE TOČKE ZA BOLJŠE POČUTJE IN ODPRAVO BOLEČIN (Breda Dular)

Petek, 13. 3. 2020

  • ob 14.00: TAROK (Dominik Golob)
  • ob 14.00: TRENING SOCIALNIH VEŠČIN ZA OSEBE, KI POVZROČAJO NASILJE (DNK)
  • ob 16.00: NEMŠČINA ZA OTROKE (Tanja Huber)
  • ob 17.00: INTUITIVNO RISANJE MANDAL (Dean Horvat)
  • ob 19.00: PING PONG – igranje namiznega tenisa (Dean Horvat, Borut Miklus)

Sobota, 14. 3. 2020

  • ob 10.00: BRUNO GRONING – OTROŠKI (Andreja Serec) – na tri tedne
  • ob 10.00: MAVRIČNA POMLAD – FOTOGRAFSKA DELAVNICA (Mateja Vernik)

Ponedeljek, 16. 3. 2020

  • 9.00 – 11.00: NORDIJSKA HOJA – ZDRAV DUH V ZDRAVEM TELESU (Ljubica Zadravec)
  • ob 17.00: ALKOHOL – SKUPINA ZA SAMOPOMOČ (Milan Osterc)
  • ob 17.00: ZDRAVA PREHRANA Z DIABETOLOGOM (Društvo za fibromialgijo)
  • ob 19.00: TRANSMISIJSKA MEDITACIJA (Matejka Ošlaj)

Torek, 17. 3. 2020

  • ob 10.00: TACOS (Jože Vincetič)
  • ob 11.30: RUŠČINA – začetni tečaj (Tatiana Fedulina)
  • ob 17.00: TANZANIJA – potopisno predavanje in predstavitev prostovoljnega dela (Anisa Kelenc)

Sreda, 18. 3. 2020

  • 12.00 – 14.00: NEMŠČINA ZA 3. ŽIVLJENJSKO OBDOBJE in MEDICINSKO OSEBJE (Cvetka Kovač)
  • ob 15.30: IZDELOVANJE ZAPESTNIC IZ TRAKOV – ustvarjalna delavnica (Aleksandra Kashkareva) – delavnica poteka v angleškem ali ruskem jeziku
  • ob 15.30: RUŠČINA – začetni tečaj (Tatiana Fedulina)

Četrtek, 19. 3. 2020

  • 9.00 – 11.00: NORDIJSKA HOJA – ZDRAV DUH V ZDRAVEM TELESU (Ljubica Zadravec)
  • ob 16.00: ITALIJANŠČINA (Ana Dick)
  • ob 17.00: VSE KAR STORIŠ DRUGIM, STORIŠ SEBI (Petra Jovanovska)

Petek, 20. 3. 2020

  • ob 14.00: TRENING SOCIALNIH VEŠČIN ZA OSEBE, KI POVZROČAJO NASILJE (DNK)
  • ob 14.00: IZDELOVANJE VRTNIC IZ KREP PAPIRJA (Zala Gorza)
  • ob 14.00: TAROK (Dominik Golob)
  • ob 16.00: NEMŠČINA ZA OTROKE (Tanja Huber)
  • ob 16.00: UČIMO SE ŠIVANJA (Marjana Gomboc)
  • ob 19.00: PING PONG – igranje namiznega tenisa (Dean Horvat, Borut Miklus)

Ponedeljek, 23. 3. 2020

  • 9.00 – 11.00: NORDIJSKA HOJA – ZDRAV DUH V ZDRAVEM TELESU (Ljubica Zadravec)
  • ob 17.00: UŽITNE IN STRUPENE GOBE – prinesite sveže gobe (Milan Kelhar)
  • ob 19.00: TRANSMISIJSKA MEDITACIJA (Matejka Ošlaj)

Torek, 24. 3. 2020

  • ob 9.00: SESTANEK UPOKOJENIH MEDICINSKIH SESTER – skupina za samopomoč (Daniela Mörec)
  • ob 10.00: CUPCAKE – PEKOVSKA DELAVNICA (Aleksandra Kashkareva) – delavnica poteka v angleškem ali ruskem jeziku
  • ob 11.30: RUŠČINA – začetni tečaj (Tatiana Fedulina)
  • ob 18.00: BRUNO GRONING – ODRASLI (Angela Slamek) – na tri tedne

Sreda, 25. 3. 2020

  • ob 15.30: RUŠČINA – začetni tečaj (Tatiana Fedulina)

Četrtek, 26. 3. 2020

  • 9.00 – 11.00: NORDIJSKA HOJA – ZDRAV DUH V ZDRAVEM TELESU (Ljubica Zadravec)
  • ob 16.00: ITALIJANŠČINA (Ana Dick)
  • ob 17.30: ACCESS BARS – ZAČNITE Z LAHKOTNIM ŽIVLJENJEM (Sabina Bračič, Mojca Lipič)

Petek, 27. 3. 2020

  • ob 14.00: TAROK (Dominik Golob)
  • ob 16.00: NEMŠČINA ZA OTROKE (Tanja Huber)
  • ob 17.00: MEDITACIJA (Maja Geder)
  • ob 19.00: PING PONG – igranje namiznega tenisa (Dean Horvat, Borut Miklus)

Ponedeljek, 30. 3. 2020

  • 9.00 – 11.00: NORDIJSKA HOJA – ZDRAV DUH V ZDRAVEM TELESU (Ljubica Zadravec)
  • ob 17.00: ALKOHOL – SKUPINA ZA SAMOPOMOČ (Milan Osterc)
  • ob 17.00: 50 odtenkov Partnerstva in odnosov (Stane Perkič)
  • ob 19.00: TRANSMISIJSKA MEDITACIJA (Matejka Ošlaj)

Torek, 31. 3. 2020

  • ob 11.30: RUŠČINA – začetni tečaj (Tatiana Fedulina)
  • ob 17.30: MODROSTI VZHODA – GLASBENA MANTRA, MEDITACIJA (Nenad Preradovič)
Slovenska filantropija